دسته‌ها
اخبار

NBC دو جانباز محترم IRS را “به اصطلاح افشاگران” می نامد – جاناتان تورلی


اسکرین شات C-Span

هنگامی که مامور ویژه نظارت IRS، گرگ شپلی و مامور جو زیگ،، این هفته شهادت دادند، ا،ر ناظران صادق تحت تاثیر قرار گرفتند که چگونه به جزئیات و حقایق تحقیقات خود پایبند بودند. حتی در پرسش‌های دوستانه، آنها از قضاوت درباره انگیزه‌ها یا نتیجه‌گیری خودداری ،د. آنها دو تا از معتبرترین شاهد، بودند که من روی تپه دیدم. آنها همچنین افشاگران اولیه بودند، کارمندان ،تی که سعی داشتند نگر،‌های خود را در مورد رفتار خاص و مداخله سیاسی در داخل مطرح کنند و تنها پس از ش،ت همه این تلاش‌ها به کنگره آمدند. پس از آن هر دو ظاهراً توسط ،ت بایدن انتقام گرفتند. با این حال، NBC در پوشش خود از این افراد به ،وان “به اصطلاح افشاگران” این توصیف تحقیرآمیز با سایر شاهدان از جمله چهره های استیضاح ترامپ نبود. آنها فقط “سوت‌،ن” یا “کارمندان محترم ،تی” بودند.

علی ویتالی، خبرنگار ان‌بی‌سی نیوز کاپیتول هیل، در پخش پنج‌شنبه برنامه «MTP Now» NBC درباره انتشار جدید فرم 1023 «برای تقویت این تحقیقات که اوایل این هفته دیدیم آنها با به اصطلاح افشاگران IRS درباره هانتر بایدن انجام دادند، بحث کرد.»

چهره هایی مانند جو اسکاربرو در MSNBC به این تحقیر پیوستند. اسکاربرو در مصاحبه با کاترین کلارک، نماینده اقلیت مجلس نمایندگان، که در واقع تحقیقات فساد را “خطرناک” خواند، گفت: “ما این به اصطلاح افشاگران را داریم که می‌گویند، بله، ما واقعاً عصب، هستیم… این فقط یک نمایش دلقک با جمهوری‌خواهان مجلس است، اینطور نیست؟”

این یادآور چگونگی حمله دموکرات‌ها به رو،مه‌نگار، بود که برای ارائه سوابق دقیق از سانسور توسط ،ت بایدن جلو آمدند. دل. استیسی پ،کت، D-VI، عضو رده بندی کمیته فرعی قضایی مجلس نمایندگان، به خبرنگار، که به ،وان شاهد به ،وان “به اصطلاح رو،مه نگاران” ظاهر می شدند، حمله کرد و گفت که آنها با گزارش داستان سانسور، “تهدیدی مستقیم” برای امنیت دیگران هستند. پ،کت نیز بعداً خواستار دستگیری احتمالی طیبی شد.

همه اینها بخشی از تلاش برای حمله به اعتبار ،، است که فساد یا سانسور را مطرح می کنند. حتی بازرس ویژه جان دورهام توسط نماینده استیو کوهن هشدار داده شده بود که اگر دیدگاه خود را در زمینه تحقیقات تب، روسیه تغییر ندهد، در نهایت “در ته یک آتش سوزی” می سوزد.

من سال‌ها پیش نوشتم که رسانه‌ها آنقدر به ماجرای فساد بایدن پرداخته‌اند که به سختی می‌توانند شواهد فزاینده‌ای مبنی بر دست‌فروشی نفوذ و معاملات ویژه را بپذیرند. حتی پس از فاش شدن بحث های جو بایدن در مورد معاملات هانتر، رسانه ها همچنان آن را تکذیب ،د.

اکنون، وقتی دو افشاگر ک،یک و معتبر با خطرات شخصی و حرفه‌ای بزرگ وارد میدان می‌شوند، رسانه‌ها باید آنها را با یک مرجع تحقیرآمیز «به اصطلاح» بر،ب‌گذاری کنند.

آنچه باقی می ماند، رو،مه نگاری نامیده می شود که در آن به خوانندگان گزارش های سایه دار و شکل داده می شود تا یک روایت سیاسی خاص را پیش ببرند. این دارای ویژگی های نوع جدیدی از رسانه های ،تی است که در آن رو،مه نگاران برنامه ای را نه با اجبار بلکه با رضایت دنبال می کنند.

مثل این:

پسندیدن بارگذاری…


منبع: https://jonathanturley.org/2023/07/21/so-called-journalism-nbc-calls-the-two-respected-irs-veterans-so-called-whistle،ers/