دسته‌ها
اخبار

A New Horizon: Design Patent Practitioner Bar پیشنهاد شده توسط USPTO


توسط دنیس کراچ

اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده قانونی برای ایجاد یک جداگانه پیشنهاد کرده است طراحی نوار متخصص ثبت اختراع. USPTO این پیشنهاد را در 16 مه 2023 در ثبت فدرال منتشر می کند (پیوند زیر به prepub).

همانطور که امروز وجود دارد، یک نوار ثبت اختراع واحد وجود دارد که برای ،، که در امور ثبت اختراع قبل از USPTO فعالیت می کنند، اعمال می شود، که شامل پتنت های ابزار، کارخانه و طراحی می شود. و، حتی اگر پتنت های طراحی به صورت تزئینی پوشش داده شوند، قو،ن فعلی ایجاب می کند که متخصص ثبت اختراع طراحی یک مهندس یا دانشمند باشد.

هدف قانون پیشنهادی ایجاد یک نوار جداگانه اضافی برای افرادی است که فقط در زمینه ثبت اختراعات طراحی تخصص دارند و از داشتن شرایط لازم اطمینان حاصل می کند و درها را به روی غیر مهندسان باز می کند. به نظر می رسد این پیشنهاد بر ،، که قبلاً برای تمرین ثبت نام کرده اند تأثیر نمی گذارد. فعالان ثبت اختراع موجود مانند گذشته به فعالیت خود ادامه خواهند داد و متقاضیان جدیدی که معیارهای فعلی، از جمله قبولی در آزمون ثبت نام موجود را دارند، نیز مجاز خواهند بود در کلیه موضوعات ثبت اختراع از جمله موضوعات ثبت اختراع طراحی فعالیت کنند.

در پاییز 2022، USPTO نظرات خود را در مورد پیشنهادات در این راستا درخواست کرد و ا،راً نظرات مثبت دریافت کرد. ذینفعان اذعان ،د که این حرکت مشارکت گسترده‌تری در سیستم ثبت اختراع را تشویق می‌کند.

این پروپوزال همچنان دارای ا،امات فنی است، معمولاً مدرک تحصیلی در یکی از موارد زیر: طراحی صنعتی، طراحی محصول، معماری، هنرهای کاربردی، طراحی گرافیک، هنرهای زیبا/استودیویی، یا آموزش معلم هنر. ا،امات مدرک در اینجا با شیوه های استخدام فعلی USPTO برای بررسی کنندگان ثبت اختراع طراحی مطابقت دارد. علاوه بر شرایط مدرک، متقاضیان باید سایر شرایط را برای ثبت نام در وکالت، از جمله شرکت در آزمون ثبت نام فعلی و قبولی در ارزیابی شخصیت اخلاقی، رعایت کنند.

USPTO نظرات مربوط به قو،ن پیشنهادی را تا 14 آگوست 2023 از طریق پورتال regulars.gov می پذیرد.

پیوندها:


منبع: https://patentlyo.com/patent/2023/05/،rizon-prac،ioner-proposed.html