دسته‌ها
اخبار

6 مرحله ای که مشتاقان باید دنبال کنند


پزشک شدن در هند آرزوی بسیاری از دانشجویان است. این بسیار رضایت بخش است زیرا می تو،د به یک فرد کمک کنید تا بر بیماری خود غلبه کند. این بسیار سودمند است زیرا درمان های پزشکی پرهزینه هستند و تخصص پزشکی ارزشمند است. همچنین بسیار پایدار است زیرا همیشه نیاز و تقاضا برای پزشک وجود خواهد داشت.

بنابراین، اگر دانشجوی هندی هستید که می‌د،د چگونه پزشک شوید، لطفاً به خواندن این پست ادامه دهید!

دکتر کیست؟

پزشک که به‌،وان پزشک و پزشک نیز شناخته می‌شود، فردی است که برای کمک به حفظ یا بازگرداندن سلامت جسمی و رو،، تجربه و گواهینامه پزشکی را دارد. آنها با بیماران تعامل می کنند، مشکلات پزشکی آنها را تشخیص می دهند و بیماری یا آسیب آنها را با موفقیت درمان می کنند.

وظایف یک پزشک

برخی از وظایف رایج پزشک عبارتند از:

 • گوش دادن به بیماران برای درک علائم بیماری.
 • انجام یک تشخیص برای یافتن علت بیماری.
 • تجویز دارو و انجام درمان بر اساس تشخیص.
 • معاینات عمومی را انجام دهید و آزمایشات و مراحل خون را برای درک بیماری یا بیماری بیمار سفارش دهید.
 • ارائه درمان های بعدی و درمان یا ارجاع بیماران به سایر پزشکان.
 • انجام جراحی ها
 • سوابق پزشکی بیماران مانند نتایج آزمایشات آزمایشگاهی و سایر اسناد را جمع آوری، ثبت و نگهداری کنید و مراقب بهبود/توانبخشی آنها باشید.
 • با سایر متخصصان پزشکی (تکنسین های آزمایشگاه، داروسازان، دستیاران، پرستاران، و غیره) برای ارائه بهترین مراقبت از بیمار همکاری کنید.
 • ترویج آموزش بهداشت به بیماران و اعضای خانواده آنها.
 • با آ،ین تکنولوژی پزشکی به روز باشید.
 • وضعیت بیمار را به اعضای خانواده خود منتقل کند.

دلایل دکتر شدن در هند

دلایل متعددی برای دنبال ، حرفه پزشکی و پزشک شدن وجود دارد. برخی خواهان ارائه خدمات بهداشتی به نیازمندان هستند. برخی خواهان ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم و روستایی هستند و برخی دیگر آن را یک فرصت عالی اقتصادی و نماد موفقیت می دانند.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که به شما کمک می کند تا بد،د چرا شغل به ،وان یک پزشک انتخاب درستی است و چرا باید در هند پزشک شوید:

برای کمک به دیگران

نقش اصلی یک پزشک نجات جان و بهبود سلامت کلی بیماران است. همچنین پزشکان به ،وان خدای دوم شناخته می شوند زیرا آنها نیز معجزه می کنند. پزشک بودن یک افتخار، قدرد، و مسئولیت یک عمر است.

تا در کار خود هدف داشته باشید

پزشکان نقش اساسی را در جامعه ایفا می کنند و می توانند تفاوت بزرگی در زندگی افرادی که در تعامل هستند ایجاد کنند. آنها می توانند به مردم کمک کنند تا زندگی بهتر، سالم تر و طول، تری داشته باشند. این معمولاً یک مسئولیت قابل توجه است و می تواند به پزشکان احساس م،ا و رضایت در کارشان بدهد.

برای همکاری

یک حرفه در زمینه پزشکی اغلب یک انتخاب من، برای افرادی است که از کار در یک تیم لذت می برند. پزشکان ممکن است روزانه با پرستاران، مدیران، متخصصان و داروسازان کار کنند. این به آنها اجازه می دهد تا از دیگران بیاموزند و راه حل های مش، برای چالش های پزشکی بیابند.

تا در کار خود تنوع داشته باشید

پزشک بودن می تواند یک حرفه هیجان انگیز و پر ارزش باشد و هر روز تجربیات مختلفی را ارائه دهد. پزشکان اغلب انواع بیماری ها و آسیب های مختلف را در یک روز درمان می کنند و ممکن است فرصت استفاده از مهارت ها و درمان های مختلف را داشته باشند. کار در پزشکی همچنین به پزشکان امکان ملاقات و تعامل با افراد زیادی از جمله بیماران، خانواده ها و همکاران را می دهد.

آموزش دادن

پزشکان قبل از شروع حرفه خود، آموزش جامعی را تکمیل می کنند و اغلب دانش زیادی برای به اشتراک گذاشتن با بیماران و همکاران دارند. وظایف آنها اغلب شامل آموزش و آموزش بیماران است که چگونه از سلامت خود مراقبت کنند و زندگی خود را بهبود بخشند. همچنین پزشکان امکان آموزش دانشجویان پزشکی در بیمارستان های آموزشی را دارند. توانایی به اشتراک گذاری دانش و بهبود نتایج می تواند یکی از پربارترین بخش های حرفه ای به ،وان یک پزشک باشد.

برای یادگیری

پزشکان هر روز با چالش های جدیدی روبرو می شوند و ممکن است گاهی اوقات با شرایط نادر یا آسیب های غیر معمول مواجه شوند. این به آنها اجازه می دهد تا به طور منظم جنبه های جدید علم پزشکی را کشف کنند. آنها همچنین ممکن است با پزشکان مجرب و جراحان ارشد که می توانند دانش خود را در مورد تشخیص و درمان افزایش دهند، کار کنند. این ،اصر می تواند یک حرفه پزشکی را برای افرادی که عاشق یادگیری هستند بسیار رضایت بخش کند.

برای یافتن فرصت های جدید

فرصت های زیادی برای پزشکان پس از اتمام تحصیل وجود دارد. آنها می توانند به دنبال تخصصی که به آن علاقه دارند، باز ، یک کلینیک یا کار در جوامع خارج از کشور را در نظر بگیرند. آنها همچنین ممکن است تحقیقات علمی را دنبال کنند، در بهداشت عمومی کار کنند یا وارد بخش آموزشی شوند.

حقوق یک پزشک در هند

رشته پزشکی بسیار رقابتی است، با این حال، یکی از پردرآمدترین مشاغل در هند است. حقوق یک پزشک به عوامل متعددی مانند پتانسیل درآمد پزشک از جمله تخصص، تحصیلات، محل کار و محل کار بستگی دارد.

طبق گفته Gl،door، کل دستمزد برای یک پزشک در هند روپیه است. 301,109 در ماه، با حقوق متوسط ​​روپیه. 61109 در ماه. درآمد اضافی ،نی Rs است. 240000 در ماه غرامت اضافی شامل پاداش نقدی، کمیسیون و غیره است.

منبع: Gl،door

مراحل دکتر شدن در هند

دکتر شدن آرزوی بسیاری از دانش آموزان است. حرفه دکتر به داوطلبان امکان می دهد از یک زندگی اجتماعی و حرفه ای معتبر لذت ببرند و بتوانند به افراد زیادی خدمت کنند و همچنین درآمد پرسود داشته باشند. اگر می خواهید بعد از ک، 10 در هند پزشک شوید، برنامه ریزی و آمادگی باید خیلی زود در زندگی شما شروع شود. در اینجا راهنمای گام به گام پزشک شدن است.

 • تحصیلات متوسطه را کامل کنید: داوطلبان باید تحصیلات متوسطه (10+2) خود را با دروس علوم مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی/بیوتکنولوژی به پایان برسانند و حداقل 50 درصد (40 درصد در مورد گروه رزرو شده) را ،ب کنند. آنها باید ،یسی را به ،وان موضوع اصلی مطالعه کنند.
 • برای آزمون NEET UG ظاهر شوید: برای اخذ پذیرش در کالج های برتر پزشکی در هند، حضور و کرک آزمون تک ورودی ی،ی NEET UG ضروری است. آزمون ملی واجد شرایط بودن و ورود به مقطع کارشناسی ارشد (NEET-UG) محبوب ترین آزمون ورودی است که توسط آژانس ملی آزمون (NTA) برگزار می شود و ا،ر کالج های پزشکی نمرات آن را برای مقاصد پذیرش می پذیرند.
 • برای پذیرش اقدام کنید: پس از اتمام آزمون NEET UG، می تو،د برای پذیرش در یک کالج پزشکی و دنبال ، دوره MBBS اقدام کنید. همچنین در زمان پذیرش باید 17 سال تمام داشته باشید.
 • دوره را کامل کنید: برای پزشک شدن باید دوره MBBS را بگذر،د. این یک دوره پنج سال و نیم است که شامل یک سال کارآموزی است. در طول برنامه MBBS خود، اصول اولیه موضوعات پیش و پارا بالینی مانند بیوشیمی، فیزیولوژی، آناتومی، میکروبیولوژی، آسیب شناسی و پزشکی قانونی از جمله سم شناسی و فارماکولوژی را خواهید آموخت.
 • یک دوره کارآموزی را دنبال کنید: برای واجد شرایط بودن برای مدرک MBBS، داوطلبان معمولاً باید یک دوره کارآموزی اجباری را که بیش از یک سال انجام می شود، بگذرانند. در طول دوره کارآموزی، می‌تو،د تحت نظارت پزشکان ارشد کار کنید تا در بخش‌ها و بخش‌های سرپایی، جایی که آنها با بیماران واقعی تعامل دارند، آموزش عملی دریافت کنید.
 • با ثبت نام پزشکی هند ثبت نام کنید: برای شروع کار به ،وان پزشک در هند، باید در هر شورای پزشکی ،تی در هند ثبت نام کنید.

شما همچنین می تو،د پس از MBBS به دنبال یک تخصص باشید تا مهارت های خود را بیشتر کنید و تکنیک های خود را قبل از یافتن شغل در زمینه پزشکی توسعه دهید.

چند سال طول می کشد تا در هند پزشک شوید؟

MBBS همچنین به ،وان لیسانس پزشکی شناخته می شود، لیسانس جراحی مدرک مهمی است که برای تبدیل شدن به یک پزشک یا پزشک در هند مورد نیاز است. این همچنین دروازه ورود به حرفه پزشکی است. معمولاً بعد از ک، دوازدهم حدود 5.5 سال طول می کشد تا پزشک شوید. این شامل یک سال کارآموزی چرخشی اجباری در بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و کمپ های بهداشتی است.

مدرک تحصیلی لازم برای دکتر شدن در هند

برای اینکه در هند پزشک شوید، باید مدرک MBBS داشته باشید که توسط کمیسیون ملی پزشکی به رسمیت شناخته شده باشد.

چگونه بعد از ک، دهم دکتر شویم؟

برای اینکه بعد از ک، 10 پزشک شود، دانش آموز باید جریان علوم را با موضوع زیست شناسی در ک، 10+2 خود بگذراند. سپس، آنها باید امتحان ک، 10+2 خود را با حداقل 50 درصد نمرات مجموع بگذرانند. پس از آن، آنها باید درخواست دهند و در آزمون NEET UG برای پذیرش در کالج های پزشکی برتر در هند شرکت کنند.

چگونه بعد از ک، دوازدهم بدون NEET در هند پزشک شویم؟

دوره های مختلفی در هند ارائه می شود که دانشجوی، که می خواهند بدون شرکت در آزمون NEET UG در رشته پزشکی حرفه پزشکی داشته باشند، می توانند آن ها را دنبال کنند. برخی از دوره ها در زیر ذکر شده است:

 • لیسانس دامپزشکی
 • لیسانس بیوتکنولوژی
 • لیسانس علوم پرستاری
 • لیسانس فیزیوتراپی
 • لیسانس داروسازی

حداقل صلاحیت مورد نیاز برای پیگیری این دوره ها این است که دانش آموزان باید ک، 10+2 یا امتحانات معادل آن را ترجیحاً در جریان علوم با حداقل 50 درصد نمرات جمع کنند.

مهارت های مورد نیاز برای دکتر شدن در هند

برای موفقیت در این حرفه باید ویژگی های زیر را داشت:

مهارت های ارتباطی

داشتن مهارت های ارتباطی قوی به پزشک کمک می کند تا بیماری و علائم بیمار را درک کند. پزشکان همچنین باید بتوانند با سایر کادر پزشکی مانند پرستاران ارتباط برقرار کنند تا اطمینان حاصل شود که از بیماران به درستی مراقبت می شود.

حرفه ای گری

پزشکان باید تحت قو،ن و دستورالعمل های خاص حرفه ای کار کنند تا اطمینان حاصل شود که بیماران احساس امنیت و امنیت می کنند. برخورد با بیماران بیمار می تواند به این م،ی باشد که آنها اغلب تحت استرس یا احساساتی هستند، بنابراین پزشکان باید در تمام مراحل درمان آرام، منظم و محترمانه باقی بمانند.

مهارت های حل مسئله

مدرک پزشکی به پزشکان دانش لازم برای درمان بیماران را می دهد، اما اجرای آن یادگیری استعداد مطلوبی برای این نقش است. پزشکان از مهارت های حل مسئله خود برای ارزیابی بیماران و یافتن راه حل برای بیماری های آنها استفاده می کنند.

توجه به جزئیات

توجه زیاد به جزئیات برای یک شغل موفق بسیار مهم است زیرا حتی یک انحراف کوچک می تواند منجر به تشخیص نادرست یک بیماری شود. بنابراین توجه به تمام مراحل درمان و درک سابقه بیمار قبل از تجویز دارو ضروری است.

هزینه دکتر شدن در هند

کالج های پزشکی برتر در هند دوره های MBBS را بین روپیه ارائه می دهند. سالانه 5 تا 60 لک

تصویر گرفته شده از اینجا.


منبع: https://medicine.noticebard.com/mbbs/،w-to-become-a-doctor-in-india/#new_tab