دسته‌ها
اخبار

4 موضوع برتر قانون خانواده در مونتانا


حقوق خانواده حوزه حقوقی است که به مسائل مربوط به روابط خانوادگی می پردازد. طلاق، حضانت فرزند، نفقه فرزند و ملاقات با کودک از شناخته شده ترین موضوعات حقوق خانواده هستند. این مسائل در مونتانا نیز رایج است، اما مونتانا مسائل منحصر به فردی دارد که قو،ن خانواده را با سایر ایالت ها متفاوت می کند. یک وکیل ماهر خانواده مونتانا می‌تواند به حل هر یک از این مسائل کمک کند تا به شما در رسیدن به بهترین نتیجه برای خود یا فرزندانتان کمک کند.

دریاچه در مونتاناطلاق در مونتانا

طلاق فسخ ازدواج است. در بسیاری از موارد، طلاق می تواند دوستانه باشد و همسران سابق می توانند بدون اختلاف نظر زیاد از هم جدا شوند. با این حال، برخی از طلاق ها بسیار بحث برانگیز هستند. مسائلی مانند حمایت از همسر، حضانت فرزند، یا نفقه فرزند می تواند همسران سابق را از هم جدا کند.

مونتانا بسیار منحصر به فرد است زیرا بسیاری از قو،ن خانواده ای که سایر ایالت ها در مورد طلاق دارند در مونتانا وجود ندارد. به ،وان مثال، مونتانا بر خلاف بسیاری از ایالت های دیگر، دوره «سرد شدن» ندارد. ا،ر ایالت ها نیاز دارند که زوجی که به دنبال طلاق هستند، قبل از درخواست طلاق، مدت زمان مشخصی را منتظر بمانند. در مونتانا چنین دوره انتظاری وجود ندارد. مونتانا همچنین یک ایالت طلاق “بدون تقصیر” است. در مونتانا، لازم نیست که همسران نشان دهند که یکی از همسران در به هم زدن ازدواج “مقصر” بوده است.

حضانت کودک در مونتانا

حضانت فرزند تعیین حقوق قانونی والدین است. در حالی که پدری تعیین می کند که چه ،ی والدین است، حضانت فرزند تعیین کننده میزان حقوق والدین است. والدینی که حضانت فیزیکی دارند به طور روزانه از کودک مراقبت خواهند کرد. والدینی که حضانت قانونی دارند به این م،ی است که والدین این حق را دارند که تصمیمات خاصی را برای آن کودک اتخاذ کنند، مانند اینکه در کدام مدرسه یا کلیسا شرکت کند یا چه درمان های پزشکی ممکن است کودک دریافت کند.

در مونتانا، از والدین انتظار می‌رود که یک طرح والدین ایجاد کنند که توضیح می‌دهد کودک کجا زندگی می‌کند، چقدر زمان را با هر یک از والدین می‌گذراند و چگونه تصمیم‌گیری در مورد کودک اتخاذ می‌شود. در صورتی که والدین در مورد مواردی به توافق نرسند، قاضی بر اساس مصلحت کودک حکم می‌کند. طرح فرزندپروری را می توان پس از ثبت طلاق یا به طور مستقل در صورتی که والدین ازدواج نکرده بودند، ثبت کرد. یک وکیل ماهر قانون خانواده می تواند به مذاکره درباره طرح فرزندپروری کمک کند و هر گونه جزئیات غیرقابل مذاکره را در دادگاه خانواده استدلال کند.

حمایت از کودکان در مونتانا

حمایت از کودک پرداختی است که توسط والدین غیر حضانت برای کمک به حمایت مالی فرزندانشان انجام می شود. این پرداخت معمولاً تا زم، که کودک 18 ساله شود، به ارتش بپیوندد، آزاد شود یا ازدواج کند، ادامه دارد. نفقه کودک معمولاً پس از انحلال ازدواج یا ایجاد پدری اعطا می شود. مونتانا مجموعه ای خاص از دستورالعمل های حمایت از کودک دارد. با این حال، لغو Roe v. Wade منجر به پیشنهاد قانون حمایت از فرزند متولد نشده شده است، که به دادگاه اجازه می دهد تا زم، که کودک هنوز در رحم است و به طور عطف به م،ق تا زمان لقاح، پرداخت های حمایت از کودک را صادر کند.

بازدید از کودک در مونتانا

مونتانا دیگر از اصطلاحات “حضانت” یا “بازدید” استفاده نمی کند. در عوض، ،ت از عبارات «فرزندپروری» برای ترویج این ایده استفاده می کند که هر دو والدین در زندگی کودک نقش دارند. معمولاً ترتیبات تربیتی به گونه ای انجام می شود که کودک بتواند با هر دو والدین وقت بگذراند. ترتیبات معمولی شامل گذراندن روزهای هفته با یکی از والدین و تعطیلات آ، هفته با والدین دیگر و تعطیلات متناوب برای هر والدین است. اگر طرفین نتوانند در مورد برنامه ملاقات به توافق برسند، دادگاه آن را ارائه خواهد کرد.

آیا نیاز به استخدام وکیل خانواده در مونتانا دارم؟

اگر با هر مشکلی در رابطه با قانون خانواده مواجه شدید، باید با یک متخصص تماس بگیرید وکیل خانواده در مونتانا امروز. وکیل شما می‌تواند وضعیت شما را بررسی کند، توضیح دهد که چگونه قو،ن ممکن است بر نتیجه پرونده شما تأثیر بگذارد و گزینه‌های حل مشکلات شما را مورد بحث قرار دهد. علاوه بر این، وکیل شما می تواند به شما راهنمایی کند که چگونه اسناد و مدارک را در صورت نیاز برای دادگاه جمع آوری کنید و در طول هر گونه رسیدگی دادگاه از شما نمایندگی کند. یک وکیل خانواده ماهر می تواند به سوالات شما پاسخ دهد، در مورد پرونده شما راهنمایی کند و بهترین منافع شما را در دادگاه ارائه دهد.


منبع: https://lawblog.legalmatch.com/2022/08/01/top-4-family-law-issues-in-montana/