دسته‌ها
اخبار

کاشت مژه چیست انواع کاشت مژه و روش های مراقبت از آن دترلند

متخصص زیبایی با استفاده از چسب خاصی مژه‌های مصنوعی را به مژه‌های طبیعی شما متصل می‌کند. این چسب نباید با چشم شما تماس بگیرد و باید توسط متخصص حرفه‌ای اعمال شود تا از تحریک یا واکنش حساسیتی جلوگیری شود. هنگامی که کاشت مژه به‌درستی توسط یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست و مو و زیبایی انجام شود، روشی مطمئن برای بهبود ظاهر مژه‌های طبیعی است.

اگر جراح مژه‌ها را به‌اشتباه قرار دهد یا از چسب نامناسب استفاده کند، ممکن است باعث سوزش، عفونت و ازدست‌دادن دائمی مژه‌ها شود. اگر علائمی از درد و سوزش شدید را احساس کردید، می‌توانید از مشاوره تلفنی دکتر پوست و مو در سایت دکترتو استفاده کنید. کاشت موقت مژه همان روش معمول همیشگی و قدیمی است و در آن مژه‌ها با چسب به پلک شما چسبانیده می‌شوند و در مواقع لزوم هم می‌توان آنها را از مژه‌های طبیعی خود جداکنید.

همچنین از عوامل تاثیرگذار در قیمت کاشت مژه در آرایشگاه می توان به برند بودن آرایشگاه اشاره کرد. برخی آرایشگاه ها در زمینه های مختلفی شاخص شده و برای مثال نرخ قیمت کاشت مژه در آنها می تواند بالاتر از سایر آرایشگاه ها باشد. مژه انسان یک عمر معین دارد و بستگی به افراد مختلف بین ۳ الی ۵ هفته و ۱۰ الی ۱۵ تار از مژه انسان می ریزد و به جای آن مژه جدید به وجود می آید. بنابراین اگر مژه کار حرفه ای باشد و خود فرد نحوه نگهداری از اکستنشن مژه را بخوبی انجام دهد، به هیچ وجه به مژه ها آسیبی وارد نمی شود و تنها زمانی که به طور طبیعی مژه ها عمر خود را کرده باشند می افتند. مژه های اضافه نیز از روی آنها می افتد و نیاز به ترمیم پیدا می کند، بنابراین مژه ها هر ۳ الی ۵ هفته یکبار نیاز به ترمیم دارد.

این نوع اکستنشن بر خلاف مدل کلاسیک که بین هر کدام از مژه ها یک تار مژه ی مصنوعی قرار داده میشد،با قرار دادن ۴ الی ۵ مژه  بین هر مژه ی طبیعی شما مژ های حجیم را به شما هدیه میدهد. در حالی که بسیاری جراحی پیوند مژه را برای اهداف زیبایی در نظر می‌گیرند، لینکوف گفت که این تکنیک جدید برای کسانی که ضربه به ناحیه چشم یا سوختگی را تجربه کرده اند نیز مفید است. استفاده بیش از حد از اکستنشن مژه می تواند سبب ریزش مژه های طبیعی شود. اگر قبل از کاشت برای تقویت مژه های تان از پماد های مختلف استفاده می کردید، بهتر است بعد از کاشت دیگر این کار را انجام ندهید چون چرب شدن مژه ها باعث زودتر افتادن مژه های کاشته شده می شود. انجام این موارد شاید ابتدا کمی سخت باشد اما با گذشت زمان عادت می کنید و دیگر برای تان سخت نخواهد بود. روغن چسبندگی اکستنش ها را از بین می برد و منجر به ریزش آن ها می شود.

در مرحله ترمیم که قطعا مرحله پیچیده و سخت تری است و نیاز به مهارت بیشتری دارد. قبل از کاشت شما باید اطلاعات کافی در مورد میزان تراکم مژه ها ،میزان فر بودن و طول مژه ها داشته باشید .پس اگر مژه های بلندی میخواهید باید به میزان تراکم مژه ها هم توجه کافی داشته باشید. اگر تا به اینجای توضیحات ما برای شما گیج کننده بود نگران نباشین متخصصین ما در سالن شادلین با مشاوره مناسب بهترین و مناسب ترین پیشنهاد را به شما میدهند. این روش با کوتاه کردن مو‌های موجود در پشت سر شما شروع می‌شود. این مو‌های سر، همان‌هایی هستند که برای ایجاد مژه‌های جدید در حین جراحی استفاده می‌شوند. این عمل زیبایی، از ظرافیت و حساسیت بالایی برخوردار بوده و باید کاشت موهای پیوندی با دقت در محل مشخص و با زاویه و جهت مناسب انجام شود تا رشد طبیعی تری داشته باشد.

سعی کنید از مصرف دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز کرده و همچنین به صورت موقتی داروهای ضدالتهابی و ضد انعقاد خون ماند آسپرین و وافارین را مصرف نکنید زیرا باعث افزایش احتمال عفونت و خون ریزی خواهد شد. حدودا 10 تا 15 روز بعد از عمل زیبایی می توانید به شستشوی عادی و ملایم پلک ها بپردازید. اگرچه مژه های افراد تار های موی زیادی ندارد اما در راحتی و زیبایی صورت و چهره ما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. مژه باعث جذاب تر شدن چشم ها خواهد شد و همچنین از آن ها در مقابل خطراتی مانند گردو غبار و غیره محافظت خواهد کرد. در این روش بین هر تار مژه طبیعی یک تار مژه مصنوعی به ضخامت 0/4 قرار میگیرد که حجم مژه هارا بیشتر می کند.

در برخی موارد افراد به دلایل مختلف تصمیم به حذف و در اصطلاح ریموو کاشت مژه می گیرند. در این شرایط نیز پرداختن مبلغی تحت عنوان قیمت ریموو کاشت مژه به مرکزی معتبر، ضروری است. قیمت ریموو کاشت مژه نیز مانند قیمت کاشت مژه به محل مراجعه و میزان تجربه مژه کار بستگی دارد. با این حال نرخ آن ثابت تر از قیمت کاشت مژه است و می توان مبلغ معینی برای آن تعیین کرد. قیمت کاشت مژه با چسب های مناسب که حساسیت ایجاد نمی کنند و دوام خوبی دارند بالاتر از قیمت انجام آن با مواد معمولی خواهد بود.

احتمالا از خود بپرسید که مژه نامرئی یا هیدن دیگر چیست؟ اگر می‌خواستیم مژه‌های نامرئی داشته‌باشیم که دیگر هزینه‌ کاشت مژه را پرداخت نمی‌کردیم! جالب است بدانید که کاشت مژه هیدن به معنی داشتن مژه‌هایی که دیده نمی‌شوند و نامرئی هستند، نیست. بلکه روش به کارگیری مژه‌ها و قرار دادن آنها است که نام روش را تعیین می‌کند. تکنیک کاشت تار به تار یا Strand-by-Strand به جراحان زیبایی این امکان را می‌دهد که بر روند کاشت تسلط پیدا کنند و جایگزینی کاملاً طبیعی برای مژه ایجاد کنند. کاشت مژه تار به تار به مژه‌های فرد جهت‌گیری صحیح و طبیعی می‌دهد و تشخیص آن از مژه طبیعی فرد غیرممکن است.

اما مژه‌های در طول ۴ تا ۶ ماه مجدد رشد می‌کنند و به رشد خود ادامه می‌دهند. در واقع پس از تکمیل این مراحل، به مرحله‌ی رشد طبیعی می‌رسند و مانند سایر مژه‌ها رشد طبیعی خواهند داشت. در این روش، مو از قسمت پشت سر برداشته شده و به پلک بالایی یا پایینی پیوند زده می‌شود.

مژه های مصنوعی فقط برای افرادی که مژه هایشان را در اثر سوختگی یا بیماری، از دست داده اند و کاشت مژه برایشان فراهم نباشد، مفید است. برای تشخیص اینکه فرد شرایط کاشت مژه را دارد یا نه، بر عهده پزشکان است، نه آرایشگران. نوین ترین روش اکستنشن مژه میباشد به دلیل اینکه جنس تار های مو ابریشمی است به این نام معروف است، لازم به ذکر است  این روش دارای ماندگاری بالاتری نسبت به روش کلاسیک میباشد و خیلی طبیعی تر جلوه میدهد. در عمل پیوند مژه از پشت سر فرد برداشته شده و پس از پیوند به محل لبه پلک، مژه های کاشته شده رشد کرده و باید هر ماه یک بار کوتاه شوند.