دسته‌ها
اخبار

فراخوان درخواست برای ابتکار آواز – جشن هفته جهانی زبان مادری


به من،ت روز جه، زبان مادری که هر ساله در 21 فوریه جشن گرفته می‌شود، ابتکار Awaaz یک جشن یک هفته‌ای را از 20 تا 26 فوریه 2023 ترتیب می‌دهد و به دنبال درخواست برای آن است.

درباره ابتکار آواز

ابتکار آواز به دنبال افزایش تصاعدی گفتمان پیرامون مسائل اجتماعی-حقوقی در زبان های منطقه ای است.

آواز بستری برای نویسندگان، ویراستاران و خوانندگان منطقه ای است تا با یکدیگر همکاری کنند و داستان ها، ایده ها و تجربیات خود را به زبان خودشان به اشتراک بگذارند. هدف آن گردآوری این جوامع به ،وان یک جمع است. این جامعه در Youth Ki Awaaz میزب، خواهد شد و توسط شبکه ای در حال گسترش از سازمان های شریک تغذیه می شود.

اتکا به زبان‌های رایج هندی منجر به نامرئی شدن داستان‌ها و مسائل جوامعی شده است که به زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند. این منجر به فقدان عاملیت برای این جوامع به حاشیه رانده شده است. آواز قصد دارد به این زبان ها و داستان ها در گفتمان ملی بازنمایی برابر بدهد تا شنیده شود و در نهایت ملتی را تصور کند که زبان در آن مانعی برای صحبت ، نباشد.

ابتکار آواز، که توسط جوان کی آواز، بزرگ‌ترین شرکت اجتماعی فناوری رسانه‌ای هند و با پشتیب، شبکه در حال گسترش سازمان‌های شریک، از جمله بار و بنچ، لاوکتوپوس، Manupatra، Nyaaya، و SCCOnline.

فرصت بزرگ بعدی شما ممکن است درست در گوشه و کنار باشد. بروز بمان! دانلود کنید برنامه Lawctopus

توسط 12 همکار که هر کدام یک نفر برای اودیا، اردو، پنجابی، تلوگو، تامیل، مالایایی، هندی، آسامی، کانادا، گجراتی، مراتی و بنگالی سرپرستی می‌کنند.

درباره روز جه، زبان مادری جشن

به من،ت روز جه، زبان مادریهر ساله در 21 فوریه جشن گرفته می شود. ابتکار آواز یک جشن یک هفته ای از 20 تا 26 فوریه 2023 ترتیب می دهد.

در طول این هفته، قصد داریم مجموعه‌ای از وبلاگ‌ها را به ۱۲ زبان منطقه‌ای که در سرتاسر هند صحبت می‌شود، منتشر کنیم، از جمله هندی، اردو، بنگالی، تامیل، تلوگو، مالایالام، پنجابی، کانادا، اودیا، آسامی، مراتی و گجراتی.

هدف آواز این است که بستری را برای افراد در سراسر هند فراهم کند تا در مورد مسائلی که برایشان مهم است به زب، که با آن نزدیک و راحت هستند ابراز نظر کنند. این به افزایش گفتمان پیرامون مسائل اجتماعی، سیاسی و حقوقی به زبان های منطقه ای کمک می کند و داستان ها و نظرات بیشتری را آشکار می کند.

برای حمایت از آواز چه کاری می تو،د انجام دهید؟

  • فرم گوگل را در میان جامعه دانشجویی خود که علاقه مند به نوشتن به هر یک از ۱۲ زبان هستند، پخش کنید.
  • اگر شما بخشی از یک مجله در یک دانشگاه حقوق، می تو،د هفته بین المللی زبان مادری را با باز، برنامه های کاربردی برای نوشتن به هر یک از این زبان ها و انتشار نسخه جداگانه به زبان های منطقه ای برای مجله/وبلاگ خود جشن بگیرید.
  • اگر شما یک دارنده پست در دانشگاه، می‌تو،د رویدادها را به زبان‌های منطقه‌ای، مانند مسابقات مناظره، مقاله‌نویسی، سخنر،‌ها و بحث‌های آزاد برای کمیته‌ها، گروه‌های دانشجویی یا مراکز تحقیقاتی برگزار کنید.
  • اگر شما یک استاد کالج یا دانشگاه، می تو،د دانش آموزان را به نوشتن به زبان های منطقه تشویق کنید و راهنمایی و کمک کنید.
  • اگر شما یک دانشجوی حقوق، می تو،د به زبان خود بنویسید و در انجمن آواز مشارکت کنید.

آواز چه چیزی می تواند ارائه دهد؟

  • نام دانشگاه/سازمان شما در Youth Ki Awaaz با بیننده 4 میلیون کاربر در ماه به ،وان یک نهاد شرکت کننده نمایش داده می شود.
  • اگر قصد دارید هر یک از قطعات پلتفرم ما را میزب، کنید، با خوشحالی قطعات را به همراه لینک اصلی در پلتفرم شما بازنشر خواهیم کرد.
  • آرم شما در خلاصه استناد تهیه شده به 12 زبان بر اساس پشتیب، شما گنجانده می شود. شما همچنین می تو،د این را در پلتفرم خود ارسال کنید.
  • شما برای شرکت خود در هفته از سازمان های همکار ما تقدیر و تشکر دریافت خواهید کرد. ما متعهد به حمایت از شما به هر نحو ممکن برای جشن گرفتن این هفته مهم هستیم.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

توجه: Lawctopus مفت، است که شریک رسانه ای این رویداد است.


منبع: https://www.lawctopus.com/call-for-applications-for-awaaz-initiative-cele،ting-international-mother-language-week/