دسته‌ها
اخبار

شاگردان میشیگان پس از اجبار به حذف سویشرت های «Let’s Go Brandon» شکایت کردند – جاناتان تورلی


تصویر از شکایت مدارس منطقه DA علیه تری شهرستان

که در Tinker v. راهباندادگاه عالی اعلام کرد که دانش‌آموزان «حقوق قانون اساسی خود در مورد آزادی بیان یا بیان را در دروازه مدرسه از دست نمی‌دهند». این ممکن است درست باشد، اما ظاهراً آنها می توانند لباس های گرمکن خود را در میشیگان بریزند. در یک پرونده جدید شکایت، دو دانش آموز مقطع راهنمایی از مدارس منطقه تری کانتی شکایت ،د که به آنها دستور داده شد سویشرت های خود را با شعار ضد بایدن «برو برو، براندون» بردارند. شکایتی که توسط بنیاد حقوق فردی و بیان (FIRE) تنظیم شده است، دلیل قانع کننده ای است که مدارس در سانسور پیام سیاسی به شیوه ای غیرقانونی عمل ،د.

“بیا برویم براندون!” نه تنها علیه بایدن، بلکه علیه سوگیری رسانه ها نیز به یک فریاد نبرد سیاسی ناخواسته مشابه تبدیل شده است. این از مصاحبه 2 اکتبر با راننده ماشین مسابقه گرفته شده است براندون براون پس از اینکه او در اولین مسابقه NASCAR Xfinity Series برنده شد. در طول مصاحبه، سوالات خبرنگار NBC، کلی استاواست، با شعارهای بلند و واضح “F*** جو بایدن” خفه شد. استاواست به سرعت و به طور غیرقابل توضیحی اعلام کرد، “شما می تو،د شعارهای “بیا برویم، براندون” را از جمعیت بشنوی.”

“بیا برویم براندون!” فوراً تبدیل به یک نوع “Yankee Doodling” در تشکیلات سیاسی و رسانه ای شد.

در این مورد، یک معاون مدیر (اندرو بیوکما) و یک معلم (وندی برادفورد) “به پسرها دستور داد که گرمکن ها را در بیاورند” به اتهام نقض کد لباس مدرسه. با این حال، سایر دانش آموزان مجاز به پوشیدن لباس های سیاسی با اه، سیاسی دیگر از جمله “هودی هایی با مضمون غرور همجنسگرایان” بودند.

کد لباس منطقه موارد زیر را بیان می کند:

“دانش آموزان و والدین حق دارند لباس دانش آموز را تعیین کنند، مگر زم، که مدیریت مدرسه تعیین کند که لباس دانش آموز است در تضاد با سیاست ،ت، خطری برای سلامت دانش آموزان است و ایمنی، است ناپسند، است م،به به را درس دادن و/یا یادگیری محیط با جلب توجه بی مورد به خود. کد لباس ممکن است توسط هر یک از کارکنان اجرا شود.»

منطقه حق منع هر یک را برای خود محفوظ می دارد لباس “با منحکایت ها یا تصاویری که فحشا، ناشایست، مبتذل یا توهین آمیز هستند یا هر محصول یا خدماتی را تبلیغ نمی کنند طبق قانون برای ،دسالان مجاز است.»

نکته خنده دار این اقدام این است که شعار توهین آمیز نیست. برع،، کلمات غیر توهین آمیز را جایگزین کلمات توهین آمیز می کند. با این وجود، “DA” در سالن متوقف شد Buikema و به او گفت که سویشرت “Let’s Go Brandon” او معادل «فکلمه.”

به نظر می رسد که این یک اجرای کاملاً جانبدارانه و انتخابی این سیاست است. قبل از اینکه دانش‌آموزان با لباس‌های گرمکن «بیایید برویم» ظاهر شوند، مدرسه باید در موضع خود درباره آزادی بیان تجدیدنظر کند.

همانطور که دیوان عالی کشور در Iancu v. سبزه ها (2019) “نظر تبعیض است یک فاحش فرم از محتوا تبعیض است و ظاهراً خلاف قانون اساسی است.»

در ضمیمه شکایت، FIRE نامه ای از مشاور منطقه، کارا روزین، اضافه کرده است که اصرار دارد مدرسه ممکن است چنین قضاوت های کاملاً گزینشی در مورد سانسور انجام دهد. من معتقدم که او در مورد متمم اول در این مورد اشتباه کرده است. صادقانه بگویم، من تعجب می کنم که ناحیه مدرسه به جای اینکه به دنبال حل و فصل باشد، به این موضوع رسیدگی کرده است. در حالی که منطقه ممکن است قضات دادگاه بدوی پیدا کند که از منطقه حمایت کنند، باید این پرونده را به ،وان انکار سخنر، محافظت شده از دست بدهد.

آنچه بسیار نگران کننده است پیامی است که در اینجا توسط منطقه آموزش داده می شود. این یکی از اعمال خودسرانه و عدم تحمل گفتار است. دقیقاً به همین دلیل است که ما شاهد ورود نسلی از دانشجویان هراس از گفتار هستیم که وارد آموزش عالی می شوند. از دوران دبستان به آنها آموخته اند که گفتار مضر است و مجبور نیستند نظرات مخالف دیگران را تحمل کنند. حدس من این است که این معلمان هستند، نه دانش آموزان که بیشتر از همه از احساسات ضد بایدن آزرده خاطر می شوند.

به همین دلیل، این یک مورد مهم آزادی بیان است و FIRE باید به خاطر تلاش برای این دانش آموزان دبیرست، قدرد، شود. این زم، کار ACLU بود، که تا حد زیادی تعهد امضای خود به آزادی بیان را کنار گذاشته است. FIRE اکنون این خلأ را پر می کند و این یک مورد عالی برای تقویت حقوق بیان آزاد در مدارس ما است.


منبع: https://jonathanturley.org/2023/04/26/204148/