دسته‌ها
اخبار

دموکرات‌ها اکنون با فرآیند دموکراتیک در مورد وام‌های دانشجویی مخالفند – جاناتان تورلی


در زیر ستون من در هیل در مورد موضع کنجکاو اعضای دموکرات کنگره است که مخالف استفاده از فرآیند دموکراتیک برای رسیدگی به طرح بخشش وام دانشگاه هستند. نماینده ال،اندریا اوکاسیو کورتز به طرز عجیبی محکوم شد دادگاه عالی به دلیل غصب اختیارات کنگره با حمایت از اختیارات کنگره در پرونده وام دانشجویی. او درخواست های خود را برای انتقام از طریق احضاریه، بسته بندی دادگاه و حتی استیضاح تجدید کرد. او قبلاً گفته بود که نمی‌داند چرا ما به دادگاه عالی نیاز داریم. او نیز مانند سناتور چاک شومر، از این که دادگاه از یک رئیس‌جمهور می‌خواهد قبل از دادن تقریباً نیم تریلیون دلار بخشش وام، به کنگره برود، خشمگین بود.

“ناامید کننده و بی رحمانه.” آن سخنان رهبر ا،ریت سنا چاک شومر (DN.Y.) پس از دیوان عالی کشور طرد شدن برنامه بخشودگی وام ،ت بایدن ممکن است بیشتر از خود نظر بیان کند.

“ظلم” دادگاه در حمایت از قدرت اصلی قانون اساسی کنگره بود. ناامیدی شومر از پرداختن به بخشش صدها میلیارد دلار وام و رای دادن به آن، گویای فروپاشی ارزش‌های قانون اساسی ماست.

تصمیم دادگاه در مورد ماهیت پرونده به سختی تعجب آور بود. رئیس جمهور بایدن از قانون فرصت های امدادی آموزش عالی برای دانشجویان (HEROES). در سال 2003 برای سفارش بزرگترین برنامه بخشش وام در تاریخ ایالات متحده. این قانون تنها چند صفحه است و برای کمک به پرسنل نظامی مستقر در خارج از کشور در مناطق جنگی در نظر گرفته شده است.

ایده استفاده از آن قانون به منظور جلوگیری از دریافت تایید کنگره برای چنین هزینه های هنگفتی خنده دار بود. دفتر مشاور حقوقی این نظریه را مورد بررسی قرار داد و الف یادداشت با بیان اینکه این خلاف قانون اساسی است.

بایدن در پاسخ به دادگاه اعلام کرد که “نفاق خیره کننده است” و اینکه دادگاه “قانون اساسی را اشتباه تفسیر کرده است.” با این حال، در طول مبارزات انتخاباتی گذشته ریاست جمهوری، خود بایدن اذعان کرد که این تلاش خلاف قانون اساسی خواهد بود.

قاضی ارشد جان رابرتز حتی از نانسی پلوسی (دموکرات کالیفرنیا) رئیس مجلس سابق در نظر برای توضیح واضحات: «مردم فکر می کنند که رئیس جمهور ایالات متحده قدرت بخشودگی بدهی ها را دارد. او نمی تواند. او می تواند به تعویق بیفتد. او می تواند تاخیر کند. اما او این قدرت را ندارد. این باید یک اقدام کنگره باشد.»

با این حال، بایدن می دانست که کنگره به هیچ وجه نمی تواند بخشش وام را تایید کند. بسیاری از شهروندان اعتراض ،د که تصمیم گرفتند به جای رفتن به دانشگاه، حرفه ای یاد بگیرند و هیچ ، پیشنهاد نمی کند که بدهی های آنها بخشیده شود. برخی دیگر وام های دانشجویی خود را پس دادند و احساس ،د قرب، یک طعمه و سوئیچ شده اند.

در حالی که بسیاری از ما نمی‌توانستیم هیچ راه قابل قبولی برای استفاده از این قانون برای چنین هدفی آشکارا ناخواسته ببینیم، دالی جیمنز، استاد حقوق دانشگاه کالیفرنیا، با ارسال خلاصه‌ای دوستانه اعلام کرد که قانون قهرمانان.مثل نور خورشید شفاف استبه ،وان مبنایی برای بخشودگی بدهی دانشجویان فدرال برای تقریباً همه.

قضات نتوانستند نور را ببینند. در عوض، ا،ریت 6-3 دوباره اعلام ،د که بایدن قانون اساسی را نقض می کند و باید به کنگره برود.

همان دادگاهی که به تازگی با قاطعیت به حمایت از سیاست های مهاجرتی بایدن رأی داده بود، برگشت و حکم ویرانگر و ویرانگر را صادر کرد. نظر دقیق چرا در این مورد چنین اختیاری وجود ندارد.

بایدن پس از آن حکم منصرف نشد و قول داد: «برای یافتن راه‌های دیگری برای ارائه به هیچ چیز دست نمی‌کشم [the] تسکین.” شاید، اما قانون اساسی بار دیگر او را از تبدیل شدن به یک حکومت برای خودش باز داشته است.

این ما را به شومر برمی گرداند. جیمز مدیسون یک سیستم قانون اساسی با درک صریح از انگیزه های جناحی و کوچک سیاستمداران طراحی کرد. با این حال، او معتقد بود که سیستمی از کنترل و تعادل ایجاد کرده است که می تواند بر منافع شخصی سازم، اعضا تکیه کند تا با حسادت از اختیارات آنها بر اساس ماده اول محافظت کند. “جاه طلبی باید برای مق، با جاه طلبی ایجاد شود.”

مدیسون در تمام مطالعات خود در مورد ایالات یونان و روم باستان و سیاست معاصر، هرگز با افرادی مانند شومر و همکارانش روبرو نشد. جاه طلبی آنها جای دیگری است و آنها حمایت از اقتدار خود را یک “ظلم” قانون اساسی می دانند. آن ها هستند درخواست از یک رئیس جمهور برای تبدیل آنها به غیر نهادی قانونگذار، که به نوعی هنر پرفورمنس توخالی درگیر می شوند، زیرا رئیس جمهور به تنهایی حکومت می کند.

این یک موضع کنجکاو برای ،، است که برای محافظت از “دموکراسی” مبارزه کرده اند. همین شخصیت‌ها اکنون از یک رئیس‌جمهور می‌خواهند که از ارائه این برنامه بزرگ به کنگره خودداری کند، زیرا می‌دانند که ا،ریت با آن مخالفت خواهند کرد.

بایدن که همیشه سازگار است، اکنون می‌گوید که تلاش خواهد کرد تا همان بخشش وام را با در پیش گرفتن «مسیری جدید» انجام دهد. این مسیر، البته، به سمت شعبه همسان درست پایین خیابان محل زندگی او نیست. بلکه از طریق الف است اساسنامه متفاوتقانون آموزش عالی سال 1965. با این حال، HEA فقط برای تعداد بسیار محدودتری از دارندگان بدهی قابل استفاده است و حتی این امر باعث ایجاد سؤالات حقوقی جدیدی می شود. HEA قبلاً رد شده بود زیرا قانون HEROES هنوز به ،وان یک راه بهتر برای ،ت در نظر گرفته می شد.

در مقایسه با رفتن به کنگره در پایین خیابان، “مسیر جدید” مانند رفتن از دی سی به نیویورک از طریق لس آنجلس است.

همه اینها به منظور اجتناب از یک گزینه باقی مانده برای رئیس جمهور است رفتن به کنگره به هر حال، آ،ین چیزی که در دفاع از دموکراسی می‌خواهید این است که یک روند دموکراتیک را آغاز کنید.

آنچه باقی مانده است، به تعبیر شومر، یک شوخی بی رحمانه است. اما شوخی نهایی بر سر مردم آمریکاست. نیمی از نمایندگان آنها در کنگره در تلاش هستند تا خود (و نمایندگان آنها) را در این لحظه کلیدی کاملاً بی ربط جلوه دهند. این یک بدهی قانون اساسی است که نباید بخشیده شود.

جاناتان تورلی، استاد شاپیرو حقوق منافع عمومی در دانشگاه جورج واشنگتن است. او را در توییتر دنبال کنید @JonathanTurley.
منبع: https://jonathanturley.org/2023/07/03/cons،utional-cruelty-democrats-now-oppose-a-democratic-process-on-student-loans/